en
pl
home

Złoty Medal działa na konsumentów (galeria)

W dobie komunikacji internetowej, zwiększającej się konkurencji i coraz intensywniejszych kampanii reklamowych producenci stawiają na przemyślane i skuteczne rozwiązania w zakresie komunikacji z konsumentem, poszukując efektywności i jak najlepszej konwersji. Jedną z metod jest rekomendacja ekspertów, która stanowi silny czynnik zakupowy.

Poza atrybutami związanymi z jakością, funkcjonalnością, a w przypadku produktów spożywczych walorami smakowymi, czy efektownym opakowaniem, silnym bodźcem dla konsumenta jest marka, nie tylko producenta produktu, ale rozumiana również jako wizerunek przyznanej nagrody.

W przypadku Złotego Medalu często działa znany z marketingu tzw. „efekt aureoli”, czyli podświadome przypisywanie  pozytywnych cech osobie, lub przedmiotowi na podstawie pierwszego wrażenia – m.in. wyglądu, zaobserwowanych detali. Jeśli konsument jest przekonany, że Złoty Medal jest wiarygodnym konkursem, gdzie werdykt jury zapada po wnikliwej analizie, porównaniu produktów i obiektywnej dyskusji profesjonalistów reprezentujących środowiska naukowe oraz praktyków z wieloletnim doświadczeniem, wówczas wizerunek medalu, lub statuetki na opakowaniu znacząco podnosi szanse nagrodzonego produktu na zakup. To powoduje, że wystawcy kolejnych imprez targowych organizowanych w 2017 przez Międzynarodowe Targi Poznańskie chętnie wykorzystują wizerunek  Złotego Medalu w podejmowanych działaniach marketingowych.

MTP w prowadzonych kampaniach reklamowych m.in. TVP Info i na onet.pl promują markę, jaką jest Złoty Medal, co zwiększa jej znajomość i rozpoznawalność, a to z kolei pomaga w promocji wszystkich nagradzanych na Targach produktów. Zachęcamy do obejrzenia fotogalerii „złotych medalistów” na targach Drema, Sofab i Furnica, które odbyły w dniach 12-15 września na MTP.

thumbnail_fotobueno_drema_furnica_sofab_thumbnail_fotobueno_drema_furnica_sofab_thumbnail_fotobueno_drema_furnica_sofab_thumbnail_fotobueno_drema_furnica_sofab_thumbnail_fotobueno_drema_furnica_sofab_thumbnail_fotobueno_drema_furnica_sofab_thumbnail_fotobueno_drema_furnica_sofab_thumbnail_fotobueno_drema_furnica_sofab_thumbnail_fotobueno_drema_furnica_sofab_thumbnail_fotobueno_drema_furnica_sofab_thumbnail_fotobueno_drema_furnica_sofab_thumbnail_fotobueno_drema_furnica_sofab_

2017-09-22