en
pl
home

Wybór Konsumentów

Do końca głosowania pozostało:

Wybierz Twoim zdaniem najlepszy produkt na targach ITM 2017.

Digitalizacja procesu produkcji wg koncepcji INDUSTRY 4.0.

Zgłaszający: Siemens Sp. z o.o., Warszawa, KUKA ROBOTER CEE GmbH Sp. z o.o. Oddział w Polsce, Katowice

Stoisko Siemens – KUKA i partnerzy prezentują praktyczne rozwiązanie Industry 4.0. Liderzy w swoich dziedzinach pokazują ścieżkę do zintegrowanej, otwartej na użytkownika (personalizacja), wysoce elastycznej przestrzeni produkcyjnej. Pełna symulacja procesu produkcyjnego (Digital Twin) i odpowiadający jej elastyczny węzeł wytwarzania. Wygenerowane dane zostają przesłane do MindSphere (Siemens Cloud for Industry), wykorzystane w analityce i dedykowanych aplikacjach.

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

Drutowe centrum elektroerozyjne AgieCharmilles CUT P 550

GF Machining Solutions Management SA, Szwajcaria|Zgłaszający: GF Machining Solutions sp. z o.o., Raszyn

GF Machining Solutions prezentuje najnowszą wycinarkę drutową AgieCharmilles CUT P 550. Szybkość, precyzja i powtarzalność gwarantują wysokiej jakości detale, o wyjątkowej chropowatości. Generator IPG-DPS o unikalnej, opatentowanej szwajcarskiej konstrukcji zapewnia wydajniejsze wyładowania w szczelinie iskrowej, umożliwiając osiągniecie lepszej geometrii przedmiotu oraz lepszej jakości powierzchni. Obrabiarka jest chroniona w trybie ciągłym przed uszkodzeniami wynikającymi z przypadkowych zderzeń głowic z przedmiotem obrabianym dzięki systemowi antykolizyjnemu w osiach X,Y i Z.

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

Generator wodoru EP-560 A MOST

RYWAL-RHC Sp. z o.o., Warszawa

Generator wodoru, w procesie elektrolizy wody wytwarza wodór oraz tlen. Zalety generatora wodoru: wytwarzanie mieszaniny na bieżąco; brak konieczności magazynowania gazów; Brak trujących węglowodorów i sadz powstających podczas spalania mieszaniny; wodór nie gromadzi się tak jak inne gazy; wielokrotnie mniejsze promieniowanie UV; szybsze podgrzewanie materiału; szybsze i czystsze cięcie.

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

Kompaktowy laser włóknowy YLS-15000-CUT o mocy wyjściowej 15kW

IPG Laser GmbH, Niemcy Zgłaszający: IPG Photonics Sp. z o.o., Gliwice

Laser YLS-15000-CUT to nowa generacja bezobsługowego lasera włóknowego o mocy 15 kW z rekordową sprawnością przekraczającą 40% (WPE). Oferuje wysoki poziom niezawodności, brak potrzeb konserwacji oraz niskie koszty pracy. Korzyści te wynikają z wprowadzenia wielu technologicznych ulepszeń, takich jak: nowe moduły laserowe o wyższej mocy oraz unowocześniona konstrukcja bloku włóknowego. Produkt idealnie nadaje się do zastosowań, które nie tolerują żadnych przestojów lub interwencji serwisowych.

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

Maszyna HG1003ATC

AMADA Holdings Co., Ltd., Japonia|Zgłaszający: Amada Sp. z o.o., Liszki

Maszyna HG ATC jest idealnym rozwiązaniem do produkcji zmiennej wielkości partii detali przy skomplikowanych układach narzędziowych. Automatyczny zmieniacz narzędzi może w trzech minutach ustawić najbardziej skomplikowany układ pozwalając niedoświadczonym operatorom na efektywne wykorzystanie urządzenia. Maszyna ma wbudowany nowoczesny dotykowy panel sterujący, czujnik pomiaru kąta gięcia zapewniający dokładność i powtarzalność procesu. Nowoczesny servo/hydrauliczny napęd zużywa mniej energii.

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

Piec wapienny o unikatowej konstrukcji

Świdnicka Fabryka Urządzeń Przemysłowych ŚFUP Sp. z o.o., Świdnica

Piec wapienny o unikatowej konstrukcji 400 m3 przeznaczony do wypału kamienia wapiennego, jednoszybowy, ciśnieniowy, ze śluzowym systemem załadunku wsadu, wyposażony w instalację podmuchu do pieca . Piec posiada kompletną kontrolę procesu wypalania, co czyni proces całkowicie bezpiecznym, z pomiarami temperatur w poszczególnych strefach szybu, pomiar temperatury odciąganych spalin, pomiar temperatury odciąganego wapna, wagę do kontroli dozowania wsadu, pomiar poziomu wsadu w piecu.

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

Ploter tnący CNC Kimla BPT HighSpeed Linear

POLCOM Przemysław Kimla, Częstochowa|Zgłaszający: KIMLA, Częstochowa

Cutter CNC Kimla BPT Linear to pierwszy na świecie produkowany seryjnie cutter na napędach liniowych. Otwiera nowe możliwości produkcyjne w wielu branżach. Dostępny jest w różnych obszarach roboczych i opcjach wyposażenia. Maszyna posiada w innowacyjne napędy, które zostały zaprojektowane specjalnie dla tego urządzenia co pozwoliło osiągać jeszcze większą wydajność i jakość pracy z wieloma materiałami np. skóry, tkaniny, włókna, materiały kompozytowe, uszczelkarskie, warstwowe, tektury, folie.

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

System laserowy XM-60

RENISHAW PLC, Wielka Brytania Zgłaszający: RENISHAW, Warszawa

XM60 to laserowy system pomiarowy służący do pomiarów wszystkich błędów geometrycznych osi liniowych. Zastosowanie urządzenia znacznie redukuje czas pomiarów, przez co diagnostyka i kalibracja osi liniowych może stać się standardowym i rutynowym działaniem producentów i użytkowników obrabiarek CNC. Bezpośrednią korzyścią jaka płynie z zastosowania pełnej geometrycznej kompensacji osi liniowych jest znaczna poprawa dokładności obrabiarek, a co za tym idzie zwiększenie dokładności wymiarowych wytwarzanych części na obrabiarkach.

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

Szlifierka Fenix ZK1

Fenix Machines Sp. z o.o., Częstochowa

Maszyna Fenix ZK-1 jest szlifierką CNC do szlifowania odlewów. Jest nowatorskim rozwiązaniem, zapewniającym dokładność kształtu szlifowanego odlewu, wysoką wydajność procesu, eliminacje ciężkiej pracy ludzi, a także neutralność procesu szlifowania dla środowiska naturalnego. Atrakcyjna cena maszyny, jej możliwości techniczne, w tym uniwersalność zastosowań, czyni maszynę FENIX ZK-1 wręcz niezbędną w procesie wytwarzania odlewów.

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

Szlifierka Pionowa CNC model: VIG-50

PALMARY MACHINERY Co., Ltd.,Tajwan|Zgłaszający: JAZON Sp. z o.o., Białystok

Szlifierka VIG-50 CNC o konstrukcji portalowej, nowa konstrukcja o strukturze plastra miodu zapewnia najlepszą sztywność i stabilność. Cechy: - zakres szlifowania ⌀ zewnętrzna 45-400 mm, - dł. szlifowania 400 mm, - max. Ø obrabianego detalu 550 mm, - max. ciężar detalu 500 kg, - możliwość wykonania detalu z uzyskaniem dokładności 0,005 mm, - automatyczny system wymiany narzędzi - liczba narzędzi 6, - wzmocniony system smarowania wrzeciona, - kompaktowa budowa, - wrzeciono ma możliwość obrotu 22,5°.

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

Tokarka sterowana numerycznie CLX 350

FAMOT Pleszew Sp. z o.o., Pleszew|Zgłaszający: DMG MORI Polska Sp. z o.o., Pleszew

Połączenie kompaktowej konstrukcji z wysoką funkcjonalnością sprawia, iż CLX 350 jest idealnym rozwiązaniem zarówno dla małych, jak i dużych przedsiębiorstw, nastawianych na produkcję seryjną, czy też elastyczną produkcję jednostkową. Bogata konfiguracja podstawowa połączona z wysoką niezawodnością sprawiają, że CLX 350 sprosta wymaganiom nawet najbardziej wymagających klientów. Zastosowanie obrabiarek z serii CLX w procesie produkcyjnym gwarantuje stabilną i niezawodną pracę przez długie lata przy niskich nakładach inwestycyjnych.

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

VSHAPER ONE Pro

VERASHAPE, Rzeszów|Zgłaszający: Edgecam Polska – Grupa NICOM (Nicom Jaksan, Szymański Spółka Jawna), Rzeszów

Drukarka VSHAPER ONE Pro jest jednym z niewielu na świecie urządzeń drukujących materiałem PEEK i PEI w temperaturze 450°C. Urządzenie wyposażone w opatentowaną przez producenta głowicę ekstrudera, pozwala tworzyć wydruki przestrzenne o podwyższonej wytrzymałości mechanicznej i termicznej. Wydruki wykonane przez VSHAPER ONE Pro, cechują się wysoką wytrzymałością na rozciąganie, zginanie i obciążenie udarowe, stanowiąc alternatywę dla elementów wykonywanych z żelaza, ołowiu czy nawet tytanu.

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

Wielowrzecionowy automat tokarski CNC, INDEX MS16C Plus

INDEX-Werke GmbH & Co.KG Hahn & Tessky, Niemcy|Zgłaszający: GALIKA Sp. z o.o., Warszawa

*obróbka materiału prętowego o średnicy do 22 mm *suporty do rowkowania zapewniające maksymalną produktywność *suporty krzyżowe zapewniające wszechstronną i kompletną obróbkę *szybkie mocowanie oprawek narzędziowych dzięki systemowi wypustów INDEX W *system operacyjny Xpanel i4,0 ready z ekranem dotykowym 18,5"

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

Wycinarka laserowa EAGLE iNspire o mocy 12kW wyposażona w głowicę laserową eVa oraz proces cięcia CatLine

POWER-TECH Janusz Marcin Ejma, Wałcz|Zgłaszający: POWER-TECH Janusz Marcin Ejma (marka EAGLE), Wałcz

POWERTECH oferuje nowatorskie rozwiązanie dla przemysłu stalowego, wyznaczające zupełnie nowe standardy pracy – wycinarkę laserową EAGLE iNspire 1530 ze źródłem lasera o mocy 12 kW, głowicą tnącą eVa oraz procesem cięcia CatLine. Główną cechą tej maszyny jest innowacyjność i wydajność. Wycinarka iNspire osiąga prędkości cięcia do 150 m/min oraz przyspieszenia rzędu 6G a dzięki głowicy eVa od teraz umożliwia cięcie laserem o mocy do 12 kW oraz obróbkę blach o grubości do 60 milimetrów.

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

Zautomatyzowany optyczny system skanujący MetraSCAN 3D R-Series™

Creaform Inc., Kanada|Zgłaszający: ITA spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, sp.k., Poznań

Zautomatyzowany optyczny system skanujący MetraSCAN 3D R-Series™ to najnowsze rozwiązanie w dziedzinie laserowego skanowania 3D. Dzięki zintegrowaniu skanera z robotem urządzenie zwiększyło swoją szybkość umożliwiając skanowanie bezpośrednio na liniach produkcyjnych. System MetraSCAN 3D R-Series™ jest doskonałym urządzeniem do analizy oraz raportowania GD&T. Inspekcja może odbywać się niezależnie od warunków otoczenia zapewniając zwiększenie produktywności oraz jakości wytwarzanych dóbr.

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

Zrobotyzowane Centrum Technologii Spawania Laserowego TruLaser Weld 5000

TRUMPF GmbH + Co.KG, Niemcy|Zgłaszający: TRUMPF Polska Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, Sp.k., Warszawa

TruLaser Weld 5000 jest najnowszą generacją Zrobotyzowanego Centrum Obróbczego Technologii Laserowych. Urządzenie gwarantuje łatwe i produktywne spawanie elementów z blach cienkich, wymagających wzajemnego, szczelnego łączenia. System w połączeniu z Laserem 2D w inteligentną sieć LaserNetWork pozwala na efektywne wykorzystanie źródła laserowego i znaczne obniżenie poziomu inwestycji początkowej. Urządzenie dedykowane jest producentom wytwarzającym złożone elementy z cienkich blach, w krótkich seriach.

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

Reaktor do wytwarzania żeliwa wysokojakościowego, zwłaszcza sferoidalnego lub wermikularnego i sposób wykonywania odlewów z żeliwa wysokojakościowego, zwłaszcza sferoidalnego lub wermikularnego

PEDMO S.A., Tychy|Zgłaszający: Instytut Odlewnictwa, Kraków

„Innowacyjny reaktor do wytwarzania żeliwa wysokojakościowego” służący do odsiarczania, sferoidyzacji, wermikularyzacji oraz modyfikację żeliwa we wnęce formy odlewniczej. Reaktor wykonany jest poza formą odlewniczą, a następnie w niej umieszczany przed złożeniem formy. Unikatowe rozwiązanie procesu uszlachetniania pozwoliło osiągnąć znaczne oszczędności wynikające z obniżenia kosztów produkcji odlewów z żeliwa sferoidalnego i wermikularnego oraz istotnie wpłynęło na poprawę ekologii procesu. Technologia jest unikatowym rozwiązaniem na skalę światową.

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

Technologia otrzymywania stopów normowanych miedzi i aluminium z frakcji metalicznych pochodzących z przerobu odpadów ZSEE lub kabli Cu i Al

Zgłaszający: Instytut Metali Nieżelaznych, Gliwice

Zmniejszające się zasoby surowców pierwotnych na świecie zmuszają do poszukiwania ich nowych źródeł. Technologia otrzymywania stopów normowanych miedzi i aluminium z frakcji metalicznych pochodzących z przerobu odpadów ZSEE lub kabli Cu i Al jest innowacyjnym rozwiązaniem, pozwalającym na wykorzystanie odpadów stopów metali nieżelaznych powstających wskutek użytkowania wyrobów zawierających metale, do produkcji stopów miedzi i aluminium oraz na obniżenie kosztów ich produkcji.

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT