en
pl
home

Wybór Konsumentów

Do końca głosowania pozostało:

Wybierz Twoim zdaniem najlepszy produkt na targach Drema 2017.

Centrum obróbcze MONOFAST

CMS Spa, Włochy|Zgłaszający: CMS Polska Sp. z o.o., Skórzewo

Monofast to centrum obróbcze do toczenia, frezowania i wiercenia małych elementów drewnianych. Jest to wyłączny system CMS dedykowany do produkcji w pełni zautomatyzowanej elementów złożonych. • Maszyna w pełni niezależna • Wymiana narzędzi bez straty czasu pracy • Automatyczny system załadowczy elementów surowych i rozładowczy elementów gotowych • Możliwości obróbki sześciu stron elementu • Ergonomiczny układ operatora maszyny • Maszyna niezwykle kompaktowa i bezpieczna • Czyste powietrze na stanowisku pracy i w maszynie

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

Głowice ProfilCut Q Diamond

LEITZ GmbH & Co.KG, Austria|Zgłaszający: LEITZ Polska Sp. z o.o., Radomsko

Unikatowa kombinacja ultralekkiego aluminiowego korpusu narzędzia i diamentowych noży wymiennych wielokrotnego ostrzenia o stałej średnicy zapewnia maksymalną wydajność i rentowność. Stosować można do precyzyjnej obróbki drewna, tworzyw drzewnych, sklejki, aluminium i tworzyw sztucznych. Przeznaczony do obróbki HSC (High-Speed-Cutting) z wyjątkowo wysoką prędkością skrawania.

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

IRIDEA BIO

MICHAEL WEINIG AG, Niemcy

Zwiększenie świadomości szkód wyrządzanych środowisku, spowodowanych użyciem polimerów z surowców kopalnych, było bodźcem do podjęcia badań nad powłokami wodorozcieńczalnymi wykonanymi z żywic ze źródeł odnawialnych. Wodorozcieńczalne bio-lakiery w porównaniu z konwencjonalnymi lakierami wodorozcieńczalnymi pozwalają na redukcję emisji CO2 o 34% jeśli chodzi o tzw. Ślad Węglowy (CFP). Kalkulacja CFP bierze pod uwagę całkowitą emisję produktów lub całkowity cykl trwania usługi “od kołyski aż po grób”, wyrażoną w tonach ekwiwalentu dwutlenku węgla Co2e.

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

Oprogramowanie Corpus 4

Tri D Corpus d.o.o., Chorwacja|Zgłaszający: Lignumsoft Adam Wileński, Kobyłka

Corpus to kompletne rozwiązanie dla każdej firmy produkcyjnej, która dobierając oprogramowanie CAD/CAM stawia na szybkość, prostotę i jakość projektowania, a następnie na efektywność i elastyczność przeniesienia danych na produkcję. Rewelacyjna cena sprawia, że Corpus jest w zasięgu ręki dla każdego, a jego obsługa pozwala na pracę od zaraz.

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

Pilarka formatowa Rema Fx550

REMA S.A., Reszel

Rema Fx550 to nowa konstrukcja pilarki formatowej. Precyzyjne układy bazowania i cięcia materiału zapewniają łatwiejszą i szybszą pracę. Innowacyjne systemy odpylania poprawiają warunki pracy. Trwała konstrukcja zapewnia bezawaryjność i sprawność maszyny na długie lata. Model Fx550 pozwala przecinać wiele różnych materiałów na tej samej obrabiarce do wysokości piłowania max. 200 mm.

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

Profilarka czterostronna WEINIG POWERMAT 1500 z WEINIG SYSTEM PLUS

MICHAEL WEINIG AG, Niemcy

Eleganckie wzornictwo, najlepsze wykończenie w każdym szczególe. Wraz z Powermat 1500 firma WEINIG oferuje już w standardzie nadzwyczajne funkcje. Dzięki wysokiej jakości wyposażeniu w standardzie, opartemu na najnowszej technologii, Powermat 1500 oferuje wyśmienity komfort obsługi przy najwyższej ekonomice. Maszyna ta jest wynikiem naszego wieloletniego doświadczenia. Uzupełniona o wiele przydatnych opcji może zostać idealnie dopasowana do twoich potrzeb.

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

Próżniowo-ciśnieniowa jednostka centralna VACS

Gebr. Becker GmbH, Niemcy|Zgłaszający: Becker Polska Sp. z o.o., Kościan

Próżniowo-ciśnieniowa jednostka centralna VACS z technologią VariAir to inteligentne i kompaktowe rozwiązanie, stanowiące optymalne i energooszczędne źródło zasilania próżni i nadciśnienia w zależności od bieżącego zapotrzebowania. Panel sterujący umożliwia obsługę i pełen monitoring pracy systemu zapewniając regulację w wymaganym paśmie ciśnienia. Urządzenia w systemie VACS wyposażone są w przetwornice częstotliwości VariAir, które umożliwiają płynną i precyzyjną regulacją wydajności pomp, co przekłada się na oszczędność energii. Dzięki odrębnej lokalizacji i kompaktowej zabudowie zredukowany został poziom hałasu i ilość emitowanego ciepła w obszarze roboczym. Dodatkowo system zapewnia możliwość odzysku ciepła.

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

System autokalibracji do wieloosiowych maszyn CNC

Fanum Skorupski – Wójcik Sp.J., Wielopole Skrzyńskie

Zaledwie 15% kolizji na maszynach wymaga interwencji serwisu mechanicznego obrabiarki, reszta to głównie mozolna i skomplikowana, ręczna rekalibracja. Innowacyjny system autokalibracji maszyn Fanum jest rewolucją na rynku wieloosiowych CNC do drewna i kompozytów. System automatycznie rozpozna przeciążenie, mogącą potencjalnie rozkalibrować maszynę, i w cyklu w pełni zautomatyzowanym dokona pomiarów i skompensuje powstałe przesunięcia, co wielokrotnie redukuje koszty i czas przestoju maszyny.

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

System odprowadzania wiórów TORNADO

FREZITE Polska Sp. z o.o., Radomsko

FREZITE opracowało system TORNADO z myślą o wydajnym systemie odsysania wiórów podczas operacji skrawania na maszynach CNC, ułatwiając szybkie usuwanie wiórów powstających podczas frezowania, profilowania i rozkroju. Zastosowanie tego systemu zapewnia czystość i poprawia jakość powietrza, dbając o zdrowie w miejscu pracy.

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

Wielooperacyjne centrum CNC do produkcji mebli InfoTEC PRO Hybrid

InfoTEC CNC Sp. z o.o., Poznań

InfoTEC PRO Hybrid wychodzi naprzeciw aktualnym trendom w produkcji meblarskiej i jest bezsprzecznie innowacją dla przemysłu drzewnego. Dzięki połączeniu maszyny o dwóch różnych funkcjach obróbczych zmniejsza się konieczność transportu międzyoperacyjnego, zwiększa się dokładności produkcji, zwiększa się elastyczność (uniwersalność) procesu produkcji oraz zdolność do wytwarzania różnych elementów. InfoTEC PRO Hybrid – rozwiązanie dla Profesjonalistów!

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

„ZaK” Urządzenie do identyfikacji rzeczywistego zarysu poprzecznego kół pilarek taśmowych

ASPI Sp. z o.o. Sp.k., Suwałki

Urządzenie umożliwia identyfikację zarysu koła taśmowego bezpośrednio w pilarce. Cechuje się prostą budową, niewielkim gabarytem i ciężarem. Ze względu na wymagany prawidłowy sposób naprężania pił taśmowych, jego wartość powinna być dostosowana do rzeczywistego zarysu koła. Bardzo pomocny jest cyfrowy zapis, dający wygodną formę prezentacji rzeczywistego zarysu koła pilarki taśmowej.

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT