en
pl
home

Wybór Konsumentów

Do końca głosowania pozostało:

Wybierz Twoim zdaniem najlepszy produkt na targach POLAGRA PREMIERY 2018 w kategorii maszyny i urządzenia

Automat z systemem wizyjnym do skaryfikacji oraz oceny zdrowotności nasion dębu przeznaczonych do siewu w szkółkach kontenerowych

PIMR w Poznaniu|Wydział Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki i Inżynierii Biomedycznej Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie|Wydział Leśny i Wydział Inżynierii Produkcji i Energetyki Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie|PROMAR Sp. z o. o. w Poznaniu

Automat z systemem wizyjnym do skaryfikacji oraz oceny zdrowotności żołędzi wg wynalazku zgłoszonego do ochrony w UPRP pod nr P.414969 oraz w EPO pod nr 15196982, składa się z podajnika wibracyjnego, układu kontrolno-sterującego oraz z zespołów: oceny długości i położenia żołędzia, orientatora, chwytaka z pozycjonerem, skaryfikacyjnego, analizy i oceny zmian mumifikacyjnych żołędzi oraz selekcji nasion. Zespół skaryfikacyjny składa się z dwóch noży krążkowych obracających się przeciwbieżnie.

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

CHRONO – Technologia szybkiego siewu

MASCHIO GASPARDO SPA, Włochy|Zgłaszający: MASCHIO-GASPARDO POLAND Sp. z o.o., Toruń

CHRONO to nowa, precyzyjna sekcja wysiewająca opracowana przez MASCHIO GASPARDO dla użytkowników siewników precyzyjnych. System CHRONO składa się z nowej hybrydowej rury nasiennej, która wykorzystuje strumień powietrza o dużej prędkości generowany przez wyrzutnik, aby kontrolować wysiewanie nasion do bruzdy siewnej, utrzymując optymalny przepływ podciśnienia do urządzenia dozującego. Przepływ powietrza w rurze wysiewającej jest niezależny od kompresora dozującego, używanego do wychwytywania i zatrzymywania nasion na tarczy wysiewającej i może być sterowany niezależnie, aby zoptymalizować wysiew nasion w bruździe, w zależności od różnych warunków glebowych.

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

Ciągnik rolniczy John Deere serii 5R

John Deere Commercial Products, Inc. Agriculture and Turf Division, Stany Zjednoczone|Zgłaszający: John Deere Polska Sp. z o.o., Tarnowo Podgórne

Ciągnik 5R przy DMC 8,6 t ma ładowność 4,3 tony. W transporcie ciągnik posiada dodatkową moc do 10KM. System AutoTrac umożliwia równoległe poruszanie się maszyny. Ciągniki 5R mają pełne oświetlenie LED. W kabinie mamy pneumatyczny, podgrzewany, obracany fotel z podłokietnikiem CommandArm. Przekładnia Command8 z 4 zakresami oraz 8 biegami na każdym zakresie umożliwia automatyczną zmianę biegów oraz ustawienie prędkości roboczej, EcoShift obniża obroty silnika do 1750 obr./min przy max. prędkości.

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

DynaJet Flex 7140

TeeJet Technologies Poland, Dąbrowa

System DynaJet Flex 7140 to unikatowy na skalę światową sposób regulacji jakością oprysku odbywającą się niezależnie od prędkości jazdy przy zachowaniu stałego ciśnienia roboczego. System ten oparty jest o zawory elektromagnetyczne wykorzystujące technologię modulacji szerokości impulsu (PWM). Bez konieczności zmiany rozpylacza a poprzez zmianę ilości impulsów jesteśmy wstanie uzyskać bardzo szeroki zakres dawek oraz prędkości zachowując przy tym wcześniej zaprogramowany typ kropli. W 2018 system ten wzbogacony będzie o funkcję kompensacji zawracania oraz indywidualne wyłączanie pojedyńczych rozpylaczy.

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

Elektryczny zawór korpusów rozpylaczy ESV

Lechler GmbH, Niemcy

Opatentowany elektryczny zawór korpusów rozpylaczy - niezależne sterowanie poszczególnymi rozpylaczami w oparciu o ich aktualną pozycję GPS. Zalety: Zgodność z ISOBUS, Ograniczenie szerokości sekcji roboczych do 25 cm, Kondensator Supercap gromadzącego energię potrzebną do otwarcia zaworu, Zużycie energii (max. 120 mA/zawór), Szybkość - czas otwarcia: 300 ms, czas zamknięcia: 450 ms, Automatyczna konfiguracja systemu - CAN Bus, Beznarzędziowy montaż, Stopień ochrony: IP68

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

GateKeeper – oprogramowanie do zarządzania produkcją polową

Farmplan, Wielka Brytania|KST Konsulting Sp. z o.o., Poznań

Gatekeeper-Wszystkie aspekty zarządzania gospodarstwem w jednym miejscu m.in.:plan zasiewów, plan finansowy, organizacja maszyn, magazynu i transakcji handlowych. Jednym z ważniejszych celów programu jest monitoring wymagań CC a także obowiązujących zasad IO. Pełna integracja z Precyzyjnym Rolnictwem–kompatybilność z ponad 40 producentami urządzeń sterujących w maszynach i ciągnikach, dzięki temu modułowi możemy przechowywać dane PR m.in.:badanie gleb, aplikacji zmiennej dawki nawozów, mapy plonów.

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

Kombajn zbożowy S780i

John Deere Werke Zweibrücken, Niemcy|Zgłaszający: John Deere Polska Sp. z o.o., Tarnowo Podgórne

Kombajn serii S780i powstał przy współpracy firmy John Deere z Uniwersytetem w Getyndze. Jest to pierwszy w pełni zautomatyzowany kombajn na świecie. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań, optymalizacja maszyny jest łatwa nawet dla mniej doświadczonych operatorów. Jest to szczególnie ważne dla właścicieli gospodarstw, którzy borykają się brakiem doświadczonych pracowników

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

Ładowarka przegubowa Avant E6

Avant Tecno Oy, Finlandia|Zgłaszający: Serafin P.U.H. Andrzej Serafin, Przybysławice

Zasilana litowo-jonowymi akumulatorami mini ładowarka Avant E6 to doskonała maszyna dla tych, którzy poszukują kompaktowej maszyny do pracy w pomieszczeniach zamkniętych. Maszyna nie powoduje emisji spalin, a wytwarzany przez nią hałas jest minimalny, dzięki czemu sprawnie znajduje zastosowanie w pracach w magazynach, halach produkcyjnych i wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości wentylowania pomieszczenia. Jej kompatybilność z ponad 150-cioma narzędziami wymiennymi Avant podkreśla jej wielofunkcyjność.

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

Moduł serwisu internetowego SatAgro służący do automatycznego tworzenia precyzyjnych map aplikacyjnych na podstawie zdjęć satelitarnych

SatAgro sp. z o.o., Warszawa

Nowy moduł aplikacji SatAgro, wprowadzony w sezonie 2017, umożliwia zautomatyzowane tworzenie precyzyjnych map aplikacyjnych do dawkowania nawozów i innych agrochemikaliów, na podstawie zdjęć satelitarnych. Lokalne dostosowanie dawek do właściwości uprawy i jej siedliska skutkuje lepszym wykorzystaniem potencjału poszczególnych pól (poprawa wielkości i jakości plonu), oszczędnościami (np. optymalizacja ilości nawozów) i mniejszą presją na środowisko naturalne (np. ograniczenie eutrofizacji).

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

Rolniczy agregat talerzowy GTH XL wraz z siewnikiem do poplonów oraz nawozów

AGRO-TOM Tomasz Kaniewski, Pogorzela

Agregat talerzowy GTH XL marki AGRO-TOM jest przeznaczony do wykonywania podorywek pól po zbiorach płodów rolnych, oraz do uprawy i doprawiania roli – wszystkich typów gleb. Ciężki agregat talerzowy GTH XL został stworzony głównie z myślą o pracy w najcięższych warunkach, które wymagają od sprzętu rolniczego najwyższej jakości rozwiązań i trwałości poszczególnych elementów. Agregat wyposażony jest w siewnik do nawozu oraz poplonów.

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

Rozsiewacz nawozów dwutalerzowy Sulky X50+ Econov ISOBUS

SULKY-BUREL, Francja|Zgłaszający: KORBANEK Sp. z o.o., Tarnowo Podgórne

Rozsiewacz nawozów SULKY X50+ ECONOV ISOBUS, o pojemności 4200 litrów, system ECONOV (12 sekcji rozsiewu), Terminal Uniwersalny ISOBUS QUARTZ 800, możliwość zmiennego dawkowania niezależnie na prawą i lewą stronę rozsiewacza. Układ rozsiewający EPSILON SYSTEM, przepustowość do 520 kg/min., dawka rozsiewu od 3 do 1200 kg/ha. Rozsiew graniczny TRIBORD 3D. Wahliwe mieszadło sprężyste, technologia ISOBUS z GPS i obsługą 12 sekcji rozsiewu. Wysoka precyzja pracy, łatwość obsługi, wykorzystanie automatycznych rozwiązań w pracy (np. funkcji „Ready To Spread”).

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

SAATBAU Profit Manager - moduł kalkulacji zysków uprawy roślin i wsparcia sprzedaży produktów rolnych zintegrowany z platformą zarządzającą gospodarstwem rolnym 365FarmNet

365FarmNet Group GmbH, Niemcy|SAATBAU PREISGUT GmbH, Austria

Moduł SAATBAU Profit Manager zintegrowany z platformą zarządzającą gospodarstwem rolnym 365FarmNet to innowacyjne rozwiązanie polegające na bezpośrednim wsparciu Rolnika (osoby zarządzającej gospodarstwem) w zakresie indywidualnego planowania i prognozowania zbiorów oraz zarządzania zebranymi płodami rolnymi. Narzędzie służy do optymalizacji wyników gospodarstwa i kontrolowania ryzyka. W przejrzysty sposób symuluje wyniki zastosowania różnych możliwych strategii w oparciu o rzeczywistą dokumentację polową Rolnika.

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

Uniwersalny system automatycznej regulacji głębokości pracy maszyn uprawowych za pomocą elektromagnetycznego skanera glebowego TOPSOIL MAPPER

Geoprospectors GmbH, Austria|Agrocom Polska Jerzy Koronczok, Zawadzkie

Uniwersalny system automatycznej regulacji głębokości pracy maszyn uprawowych za pomocą elektromagnetycznego skanera glebowego TopSoil Mapper to system do badania zmiennych właściwości fizycznych gleby podczas pracy maszyn uprawowych (gruber, głębosz) oraz regulacji ich głębokości roboczej. W zależności od składu granulometrycznego gleby lub np. występującej podeszwy płużnej system dopasowuje niezbędną głębokość pracy. Zmniejsza zużycie paliwa i niezbędny czas pracy oraz ogranicza zużycie elementów roboczych.

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

VALTRA T254 Versu z podłokietnikiem SmartTouch

VALTRA INC, Finlandia|Zgłaszający: AGCO Sp. z o.o., Paczkowo

Valtra T254V to idealna maszyna do ciężkiej pracy, wyposażona jest w zupełnie nowy podłokietnik SmartTouch z 9 calowym ekranem dotykowym, który pozwala na obsługę najnowszych narzędzi rolnictwa precyzyjnego przy użyciu tego samego interfejsu użytkownika, wykorzystywanego do sterowania ciągnikiem. Dzięki SmartTouch oraz wielofunkcyjnej dźwigni jazdy, ciągnik z przekładnią powershift prowadzi się, jakby miał przekładnię bezstopniową. Najmocniejszy model serii T – T254 osiąga moc 271 KM.

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

VARI-MASTER L On Land” z systemem „Smart ploughing”

KUHN – HUARD SA, Francja|Zgłaszający: KUHN – Maszyny Rolnicze, Jelonek k/ Poznania

Konstrukcja pługa KUHN VARI-MASTER L On Land została zoptymalizowana pod kątem pracy z ciągnikami nowej generacji o mocy od 200 do 300 KM. Pług w wersji „on land”, czyli z kołem ciągnika toczącym się po caliźnie, pozwala na pracę z ciągnikami o szerokich kołach i likwiduje niekorzystne ugniatanie dna bruzdy przez koła ciągnika. Wyposażony w innowacyjny system „SMART PLOUGHING”, który z wykorzystaniem GPS steruje podnoszeniem korpusów na uwrociach, jest przełomowym rozwiązaniem, zapewniającym większą wydajność, komfort obsługi i jakość wykonania orki.

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT