en
pl
home

Wybór Konsumentów

Do końca głosowania pozostało:

Wybierz Twoim zdaniem najlepszy produkt na Międzynarodowych Targach Ochrony Pracy, Pożarnictwa i Ratownictwa SAWO 2018

Dachowe systemy asekuracyjne 3M™ DBI-SALA® RoofSafe™

3M Poland Sp. z o.o., Nadarzyn

Dachowe systemy asekuracyjne RoofSafe™ 3M™ DBI-SALA® to poziomy system linowy, który umożliwia stały dostęp bez ograniczeń do wszystkich miejsc na dachu. Linę można rozciągnąć na odległość do 15 metrów między kotwami, by zapewnić ochronę przed upadkiem z wysokości i wolne ręce do pracy. System można stosować albo podczas pracy w ograniczeniu albo do ochrony przed upadkiem z wysokości.

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

Innowacyjna kolekcja obuwia bezpiecznego z microfibry PPO Lime line®

PPO PP, Strzelce Opolskie

Innowacyjna kolekcja obuwia bezpiecznego z microfibry PPO Lime line® to odpowiadające aktualnym trendom wykonane z wysokiej jakości materiałów sandały, półbuty i trzewiki produkowane w kategorii S1, P, SRC gwarantujące wysoki komfort i bezpieczeństwo pracy. Wykonane z zaawansowanej technicznie microfibry o strukturze weluru cholewki, oddychająca podszewka dystansowa o strukturze 3D, przyjazna stopie wyściółka Air Plus® oraz specjalne konstrukcje gwarantują wygodę i bardzo dobre właściwości higieniczne obuwia. Urzeźbienie podeszwy zapewnia elastyczność i bardzo dobrze chroni przed poślizgiem. Bezpieczeństwo, wygoda, nowoczesny design i bardzo dobre właściwości higieniczne to główne atuty kolekcji.

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

Klucz oczkowy do pobijania SAFEWRENCH®

AC SAFETY TOOLS SA, Szwajcaria | Zgłaszający: TOPSERW Stanisław Echilczuk, Mirosław Kuziuk Spółka Jawna, Zielonka

To nowej generacji narzędzie do pobijania, wyróżniające się najwyższym poziomem bezpieczeństwa użytkowania. Dzięki dwu wbudowanym podkładkom sprężynowym klucz pozostaje na miejscu bez konieczności podtrzymywania go drugą ręką, dzięki czemu eliminujemy ryzyko zranienia podczas uderzania młotkiem. Idealny do dokręcania i usuwania zapieczonych śrub. Dostępny w szerokiej rozmiarówce, w wersji standardowej oraz nieiskrzącej do stref Ex. Produkt objęty patentem na całym świecie.

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

Kolekcja PERFORMER

Pionier Berufskleidung GmbH, Niemcy | Zgłaszający: AHLERS POLAND Sp. z o.o., Opole

PERFORMER oznacza bezpieczeństwo, to kolekcja dla najbardziej wymagających, która dostarcza trzy warianty zabezpieczeń w zależności od żądanych poziomów certyfikatów na danym stanowisku, oferując modele Light, Heavy oraz Heavy+. Każdy z nich posiada pięć certyfikatów . Wraz z kolekcją Concept zapewnia spójny wygląd pracowników.

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

Komplet odzieży ochronnej (kategorii I) Krystian ProEco

PW Krystian, Przysucha

Komplet odzieży ochronnej (kategorii I) Krystian ProEco, to ultraekologiczny i biodegradowalny produkt przeznaczony dla: techników, operatorów maszyn, pracowników działów utrzymania ruchu i serwisów sprzątających. Bluza i ogrodniczki zostały wyprodukowane z innowacyjnego materiału TenCate Tecawork™ Ecogreen ™, w 100% bazującego na przyjaznych dla środowiska komponentach. Tkanina składa się z 65% poliestru pozyskanego z recyklingu butelek PET i odpadów przemysłowych oraz z 35% włókien Lyocell wyprodukowanych z odnawialnej miazgi drzewnej.

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

MONSTER 56506 Buty ochronne

Fagum – Stomil Sp. z o.o., Łuków

MONSTER 56506 to kalosze wykonane w technologii LightTech z innowacyjnego materiału TRC, który łączy zalety gumy i EVA, dzięki czemu kalosze są niezwykle wytrzymałe i bardzo lekkie – para waży 1,6 kg. Kalosze posiadają podnosek stalowy, który chroni palce stopy, podeszwa jest antyprzebiciowa, antypoślizgowa oraz zapewnia izolację termiczną stopy. Kalosze wyposażone są w wymienną skarpetę wykonaną z trójwarstwowej higienicznej włókniny. Obuwie spełnia wymagania normy ISO 20345: 2012 SB P CI SRC.

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

Multimedialne materiały edukacyjne do kształtowania kultury bezpieczeństwa wśród dzieci

Centralny Instytut Ochrony Pracy-Państwowy Instytut Badawczy (CIOP-PIB), Warszawa; Fundację Tworzenia i Promowania Sztuki – Ależ Gustawie! w Łodzi

Materiały multimedialne do kształtowania kultury bezpieczeństwa z uwzględnieniem stosowania środków ochrony indywidualnej wśród dzieci i młodzieży, to aplikacja komputerowa z menu nawigacyjnym obejmująca 4 panele tematyczne: „Bezpieczna jazda na rowerze”, „Jak bezpiecznie używać urządzeń elektrycznych”, „Bezpieczne i niebezpieczne substancje chemiczne”, „Ciepło, cieplej, gorąco!”. Każdy z paneli składa się z 2 przyjaznych dla dzieci modułów: do przekazu treści merytorycznych i do sprawdzenia ich przyswojenia, tj: - filmu edukacyjnego, wprowadzającego w tematykę danego panelu, z inscenizacją tematycznych scenek sytuacyjnych; - gier komputerowych, utrwalających i sprawdzających poziom opanowanej wiedzy i umiejętności; Do przekazu treści merytorycznych przyjęto atrakcyjną dla dzieci formułę inscenizacji z udziałem postaci Gucia (lalka typu muppet) w roli dociekliwego odbiorcy treści edukacyjnych oraz Poli w roli opiekunki, przyjaciółki Gucia.

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

Program do oceny ryzyka wystąpienia awarii w obiektach przemysłowych stwarzających zagrożenie poza swoim terenem-EVARIS

Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej im. Józefa Tuliszkowskiego – Państwowy Instytut Badawczy, Józefów

Program do oceny ryzyka wystąpienia awarii w obiektach przemysłowych stwarzających zagrożenie poza swoim terenem-RAT-if finansowany przez NCBR, DOB-BIO7/09/03/2015, jest narzędziem informatycznym działającym w oparciu chmurę obliczeniową. Program usprawni proces przeprowadzenia analizy ryzyka oraz dokona oceny poziomu ryzyka wystąpienia zdarzenia awaryjnego w zakresie skażeń gleby, środowiska wodnego, warunków progowych zanieczyszczeń środowiska wodnego i utworzonych baz danych. Pozwoli na identyfikację zakładów stwarzających ryzyko poza swoim terenem wraz z podaniem ryzyka wystąpienia zdarzeń awaryjnych, określeniem i wykonywaniem operatów bezpiecznej odległości, wprowadzenie zasad zarządzania ryzykiem już na etapie aktów planistycznych, wzmocni i uzupełni krajowy potencjał technologiczny.

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

Program MOR

Prosave.pl, Warszawa

MOR –autorski program do zarządzania kartotekami pracowniczymi. Jest optymalnym narzędziem dla firm poszukujących rozwiązań skutecznie usprawniających łańcuch prognozy, zamawiania, wydawania i prania odzieży roboczej oraz materiałów BHP wydawanych pracownikom. Sprawdź, ile możesz zaoszczędzić!

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

Zestaw odzieży ochronnej i bielizny o właściwościach termoregulacyjnych dla ratowników górniczych

CIOP - PIB w Warszawie, CSRG S.A. w Bytomiu, ZOSP RP Wytwórnię Umundurowania Strażackiego w Brzezinach, Fabrykę Sprzętu Ratunkowego i Lamp Górniczych “FASER” S.A. w Tarnowskich Górach

Zestaw odzieży ochronnej i bielizny o właściwościach termoregulacyjnych dla ratowników górniczych składa się z: odzieży ochronnej o cechach niepalnych, antyelektrostatycznych i wysokiej odporności mechanicznej, wyposażonej w elementy chłodzące wykonane z materiałów przemiany fazowej; bielizny z funkcją termoregulacji mikroklimatu pod odzieżą, z elementami chłodzącymi w formie wkładów z materiałami przemiany fazowej, lub bielizny z systemem wentylacji, zasilanej powietrzem. Bielizna wyposażona jest w system monitorowania stanu fizjologicznego ratownika. Zarówno bielizna, jak i odzież zaprojektowano z myślą o komforcie pracy ratowników w warunkach zagrożeń oraz obciążenia cieplnego spowodowanego wysiłkiem fizycznym i mikroklimatem gorącym

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT