en
pl
home

Wybór Konsumentów

Do końca głosowania pozostało:

Wybierz Twoim zdaniem najlepszy produkt na targach ITM 2018

Centrum tokarsko-frezarskie INDEX RatioLine G200

INDEX-Werke GmbH & Co.KG Hahn & Tessky, Niemcy|Zgłaszający: GALIKA Sp. z o.o., Warszawa

Do 3 nośników narzędzi z osiami Y do obróbki na wrzecionie głównym lub przeciwwrzecionie, symultaniczna obróbka 4 narzędziami, dynamiczne wrzeciono frezarskie o wysokiej mocy (360 ° oś B, maks. 7200 obr./min, 22 kW & 52 Nm), ekonomiczna, kompleksowa obróbka detali z materiału prętowego oraz w uchwycie, niezrównane stopnie swobody w obszernej przestrzeni roboczej, zaprojektowane do toczenia i frezowania do długości toczenia do 660 mm, doskonała ergonomia dla krótkich czasów przezbrajania, system operacyjny Xpanel i 4,0 ready z ekranem dotykowym 18,5", mała powierzchnia posadowienia.

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

Crane Master Store – system załadunkowo – rozładunkowy połączony z automatycznym systemem magazynowym

POWER-TECH Janusz Marcin Ejma, Wałcz | POWER-TECH Janusz Marcin Ejma (marka EAGLE), Wałcz

POWERTECH oferuje innowacyjne rozwiązanie dla przemysłu stalowego, wyznaczające zupełnie nowe standardy pracy – CraneMasterStore. Jest to w pełni automatyczny system załadunkowo – rozładunkowy oferujący wydajne połączenie pomiędzy wycinarką laserową a systemem magazynowym. To zunifikowana jednostka, która składa się z: • Wycinarki laserowej EAGLE 1530 F12.0 • Systemu załadunkowo – rozładunkowego CraneMasterStore • Magazynu blach Z wieży magazynowej z wybranej półki pobierany jest materiał. CraneMasterStore odbiera arkusze blachy z magazynu, transportuje i ładuje je na stół wymienny wycinarki. Po wycięciu detali CraneMasterStore odbiera obrobiony materiał ze stołu i odkłada do kosza rozładowczego, który później może być transportowany do wieży magazynowej lub do miejsca odbioru detali. Oferowane urządzenie umożliwia podniesienie wydajności i możliwości produkcyjnych, optymalną kontrolę i zarządzanie procesem produkcyjnym, bezpieczeństwo i niezawodność działania.

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

Digital Enterprise – cyfrowa fabryka zgodna z koncepcją Industry 4.0

Siemens, Warszawa; KUKA Roboter CEE GmbH, Katowice, Blumenbecker; Engineering Polska, Katowice; GM System Integracja Systemów Inżynierskich, Wrocław; DMG MORI Polska, Pleszew | Siemens, Warsaw, KUKA ROBOTER CEE GmbH Branch in Poland, Katowice

Stoisko Siemens – KUKA i partnerów prezentuje praktyczne rozwiązanie Industry 4.0. Liderzy w swoich dziedzinach pokazują ścieżkę do zintegrowanej, otwartej na użytkownika (personalizacja), wysoce elastycznej przestrzeni produkcyjnej. Zaprezentujemy pełną symulację procesu produkcyjnego (Digital Twin) i odpowiadający jej rzeczywisty, elastyczny węzeł wytwarzania (FMS) z pełnym obiegiem danych w świecie cyfrowym (PLM). Wygenerowane dane maszynowe będą m.in. przesyłane do MindSphere (Siemens Cloud for Industry), i tam wykorzystane w analityce i dedykowanych aplikacjach (np. SINUMERIK Integrate Manage MyMachine).

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

FANUC ARC Mate 100iD - robot do spawania łukowego

FANUC Polska Sp. z o.o., Wrocław

ARC Mate 100iD - to najnowszy robot do spawania łukowego stworzony przez inżynierów japońskiej firmy FANUC. Sześcioosiowy robot, o wyrafinowanym kształcie ramienia, w pełni zasługuje na miano specjalisty w dziedzinie inteligentnego spawania. Nowa jednostka spawalnicza poszerzy możliwości zastosowania robota w ograniczonych przestrzeniach - bez ryzyka zakłóceń, spawania dużych elementów oraz zagwarantuje uzyskanie najwyższych w tej klasie robotów parametrów w zakresie jakości, szybkości i dokładności spawania.

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

Hybrydowy optyczno–kontaktowy system pomiarowy Mitutoyo MiSCAN

MITUTOYO POLSKA Sp. z o.o., Wrocław

Hybrydowy optyczno–kontakowy system pomiarowy Mitutoyo MiSCAN jest nowością w ofercie Mitutoyo. To rozwiązanie pomiarowe jest odpowiedzią na potrzeby bardzo dokładnego sprawdzania elementów metodą optyczną i kontaktową. Zastosowana sonda kontaktowa MPP-Nano umożliwia wydajne skanowanie elementów, jak w przypadku sond pomiarowych znanych z maszyn współrzędnościowych CMM, ale ze znacznie większą dokładnością i powtarzalnością. Bariera możliwości uzyskiwania wyników pomiarów tradycyjnymi końcówkami pomiarowymi została znacznie obniżona przez zastosowanie końcówek o średnicach zaledwie 125 um.

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

Motoman HC10

YASKAWA POLSKA Sp. z o.o., Wrocław

Motoman HC10 to pierwszy robot współpracujący produkowany przez firmę YASKAWA. Model HC10 ma zasięg 1,2 metra i może manipulować detalami o wadze do 10 kg. Spełnia wymagania normy ISO TS15066, ISO 10218-1, ISO 13849-1, PLd. Robot zapewnia wymagany poziom bezpieczeństwa w bezpośrednim kontakcie ramienia z operatorem i otoczeniem, dzięki zastosowaniu zaawansowanych czujników sił i momentów zainstalowanych na każdej osi robota.Zastosowanie HC10 nie wymaga użycia wygrodzeń, a samo uruchomienie maszyny jest również szybkie, bowiem nie wymaga ona dodatkowych kalibracji. HC10 ma budowę zaprojektowaną pod kątem ergonomicznej obsługi i zminimalizowania możliwości wchodzenia w niepotrzebne interakcje z otoczeniem.

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

Multisensorowa optyczna maszyna pomiarowa Venture XT

Baty International Bowers Group, Wielka Brytania | Zgłaszający: ITA spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Sp. k., Poznań Skórzewo

Nowoczesny system pomiarowy Venture XT produkowany przez brytyjską firmę Baty łączy w sobie zalety mikroskopu CNC i maszyny pomiarowej z głowicą stykową. Jego konstrukcja została opracowana z zastosowaniem optymalizacji metodą elementów skończonych. Specjalnie zaprojektowana kolumna w osi Z i mocowanie przeciwwagi zapewniają pionowy zakres pomiarowy na poziomie 200 mm. We wszystkich osiach Venture XT zastosowano bardzo szybkie i precyzyjne napędy nowej generacji. Maszyna została wyposażona w obiektyw zmiennoogniskowy z funkcjami autokalibracji i korekcji błędów dla pola widzenia oraz nowoczesny system automatycznego ogniskowania (autofokus). Maksymalne powiększenie optyczne wynosi 12x. Intuicyjne oprogramowanie, zawierające m.in. funkcje „znajdź i mierz”, pomiary ze składaniem obrazów z różnych pól widzenia (stitching), skanowanie krzywych i porównanie z CAD, obsługiwane jest poprzez ekran dotykowy.

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

OPTIPLEX 3015 DDL

Yamazaki Mazak Corporation, Japonia | Yamazaki Mazak Central Europe Sp. z o.o. Oddział w Polsce , Katowice

Opracowując maszynę Optiplex 3015 DDL, w której stosowane sa lasery Direct Diode (trzeciej generacji), specjaliści firmy Yamazaki Mazak czerpali z ponad 30-letniego doświadczenia w budowaniu wycinarek laserowych. Pozwoliło ono na stworzenie systemu o wyjątkowo wysokiej sprawności (około 50%). Wychodząc od potrzeby ograniczenia zużycia energii, które jest coraz bardziej newralgicznym czynnikiem dla zakładów obróbki blach, firma Yamazaki Mazak udoskonaliła sterowanie silnikami napędowymi i sterowanie numeryczne. Laser DDL idealnie wpisuje się w srodowiska produkcyjne 4.0, ponieważ oferuje trzy funkcje inteligentne, które wydajnie zarządzają całym procesem cięcia laserowego

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

SZLIFIERKA KOORDYNACYJNA JG-510CM

CHIEN WEI PRECISE TECHNOLOGY CO., LTD., Tajwan | JAZON Sp. z o.o., Białystok

Maszyna JIG 510CM to koordynacyjna szlifierka CNC o wysokiej precyzji. Używana jest do szlifowania skomplikowanych kształtów, gdzie wymagane są najwyższe klasy dokładności obrabianych elementów. Dzięki zastosowaniu bardzo szybkiego i precyzyjnego napędu w osi Z skorelowanego z ruchem osi U (ruch oscylacyjny po obwodzie) maszyna może realizować najtrudniejsze zadania podczas końcowej obróbki wyrafinowanych w formie i kształcie detali.

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

TENTE e-drive

TENTE Sp. z o.o., Czerwonak k. Poznania

Przemieszczaj ciężkie ładunki z nowoczesnym napędem e-drive 1. Ta początkowa siła rozruchowa oszczędza wysiłek i zwiększa efektywność personelu. e-drive 1 umożliwia przemieszczanie towarów, ułatwia start i zatrzymywanie urządzenia transportowego, a także manewrowanie w tył i do przodu. Prosta instalacja za pomocą wtyczki i gniazda montażowego, pozwala modernizować istniejące urządzenia transportowe, bez konieczności dokonywania zmian konstrukcyjnych. Dlatego piąte koło, jest niezbędne!

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

Tokarka sterowana numerycznie CLX 350 V6 z systemem automatyzacji GX 6

FAMOT Pleszew Sp. z o.o., Pleszew | DMG MORI Polska Sp. z o.o., Pleszew

Jednym z nurtów przewodnich idei Industry 4.0 (tzw. 4-tej rewolucji przemysłowej) jest automatyzacja procesów produkcyjnych. Wysoka funkcjonalność tokarki sterowanej numerycznie CLX 350 V6 w połączeniu z systemem automatyzacji GX 6 stanowi idealne rozwiązanie w produkcji średnio- oraz wielkoseryjnej. Zastosowanie tokarki CLX 350 V6 z systemem załadunku części GX 6 gwarantuje stabilną i niezawodną pracę, a także szybki zwrot nakładów inwestycyjnych.

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

TruLaser Tube 7000 fiber

TRUMPF GmbH Co.KG, Niemcy| TRUMPF Polska Sp. z o. o., Sp.k., Warszawa

Wycinarka laserowa 3D TruLaser Tube 7000 fiber do obróbki rur i profili – Teraz w wydaniu XXL. Maszyna wyróżnia się bardzo wysoką wydajnością i daje możliwość obróbki długich detali, o dużej średnicy (do 254 mm). Technologia RapidCut w maszynie umożliwia superszybką obróbkę rur i profili oraz ich powtarzalną produkcję.

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

TruPrint 3000

TRUMPF GmbH Co.KG, Niemcy| TRUMPF Polska Sp. z o. o., Sp.k., Warszawa

TruPrint 3000 to uniwersalna maszyna średniego formatu z przemysłowym systemem zarządzania detalami i proszkiem do elastycznej produkcji seryjnej złożonych elementów metalowych przy użyciu druku 3D. Idealnie nadaje się do stosowania aplikacji General Industry. W dużej komorze obróbkowej o wymiarach Ø300 × 400 mm można swobodnie rozmieszczać obrabiane elementy. W zestawieniu z przemysłowym systemem zarządzania detalami i proszkiem TruPrint 3000 idealnie nadaje się do stosowania w Job Shops

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

VSHAPER 500

VERASHAPE Tomasz Szymański (EDGECAM Polska), Rzeszów

VSHAPER 500 to przemysłowe urządzenie do wytwarzania przyrostowego 3D, które wyróżnia obszar roboczy o wymiarach 440/430/450 mm oraz ekstruder V-PORT wyposażony w dwie głowice V-JET 4.0. Zestawienie tych komponentów, umożliwia sprawne tworzenie dużych gabarytowo elementów, zaś zamknięta komora i podgrzewana platforma robocza gwarantują wysoką jakość wykonywanych wydruków 3D. Maszyna wspomagająca procesy wytwarzania addytywnego w technologii FDM, szczególnie ceniona jest w przemyśle, gdzie z powodzeniem wspiera prototypowanie, tworzenie narzędzi oraz produkcję małoseryjną.

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

Wieloosiowy system laserowy do obróbki materiałów z oscylacją wiązki

IPG Laser GmbH, Niemcy| Zgłaszający: IPG Photonics Sp. z o.o., Gliwice

Wieloosiowy system laserowy do obróbki materiałów to nowa linia produktów firmy IPG Photonics. Urządzenie stanowi kompletne rozwiązanie do prowadzenia procesów obróbki laserowej, między innymi do procesu spawania laserowego materiałów różnoimiennych z zastosowaniem oscylacji wiązki. Innowacyjny proces zapewnia dużą dokładność i powtarzalność obróbki. System został zaprojektowany w standardach przemysłowych, zapewniających wysoką niezawodność oraz długi czas użytkowania.

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

Zaginarka CIDAN typ FORMA Z

CIDAN Machinery, Szwecja| Zgłaszający: POL-SVER Sp. z o.o., Warszawa

Zaginarka FORMA Z jest pierwszą, która łączy w sobie własności tzw. „The Full 8”: • Kierunek gięcia do góry i do dołu; • Segment narzędzia w trzech belkach; • Regulowana wysokość stołu; • Chwytaki pneumatyczne do przesuwu blachy; • Obrotowa belka z narzędziami o niesymetrycznym kącie; • Dwa komplety narzędzi segmentowych z automatyczną zamianą; • Dwie możliwości pozycjonowania materiałów; • Automatyczne mocowanie narzędzi.

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

Zrobotyzowany system do spawania laserowego LAPRISS firmy PANASONIC

Panasonic Industry Europe GmbH, Niemcy | Zgłaszający: TECHNIKA SPAWALNICZA Sp. z o.o., Poznań

Firma PANASONIC połączyła technologię laserową DDL - Direct Diode Laser (bezpośrednie dostarczenie energii z diod laserowych bez użycia medium aktywnego) i WBC - Wavelength Beam Combination (scalenie fal świetlnych o różnej długości poprzez siatkę dyfrakcyjną) z robotem manipulacyjnym tworząc system LAPRISS - Laser Processing Robot Integrated System Solution. Dzięki temu powstał kompaktowy system w którym wszystkie elementy składowe pochodzą od jednego producenta. Gwarantuje to pełną kompatybilność sprzętową oraz jeden zintegrowany interfejs. System ten składa się z ramienia robota ze sterownikiem, oscylatora laserowego oraz głowicy laserowej montowanej na ostatniej osi robota. Głowica ta wyposażona jest dwa serwonapędy sterujące kątem ustawienia soczewek co pozwala na wykonanie ruchu spiralnego (funkcja SPIN) wiązki w zakresie Ø 16 mm podczas jednoczesnego przesuwania głowicy ramieniem robota. Ułatwia to równomierne rozgrzewanie elementów spawanych na większej powierzchni umożliwiając spawanie cienkich blach ze szczeliną lub obustronnych spoin teowych za jednym przejściem. Masa głowicy laserowej wynosząca zaledwie 4,5kg pozwala na zainstalowanie jej na nadgarstkach wszystkich robotów PANASONIC obecnie dostępnych na rynku.

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

UBOT 3D P440

UBOT 3D, Kraków | Zgłaszający: UBOT Michał Melon, Skierniewice

UBOT P440 to pierwszy model drukarki 3D z nowej linii Professional. Urządzenie posiada spory obszar roboczy na poziomie 440 x 330 x 300 mm, zamknięty w szczelnej i podgrzewanej komorze roboczej z niezależnym systemem rozprowadzania ciepła . Sam stół jest zdejmowany i osadzony na magnesach. Drukarka 3D jest wyposażona także w system autokalibracji oraz autorski ekstruder UBOT Hercules oraz wysokotemperaturowy hotend UBOT Hellfire. UBOT P440 pozwala na zdalną obsługę oraz kontrolę maszyny z poziomu komputera czy smartphona.

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

Oznaczenia magazynowe SticcoStrong

Sticco Sp. z o.o., Gliwice

Taśmy podłogowe i oznaczenia poziome do magazynów i hal prod. produkowane w oparciu o kompozyt SticcoStong. Kompozyt zgłoszony do ochrony patentowej. Produkt polski. Charakteryzuje się znacznie wyższymi pramateriami wytrzymałościowymi niż obecne produkty konkurencyjne (załącznik). W przeciwieństwie do farb, taśmy pozbawione są substancji niebezpiecznych. Nie wymagają również stosowania rozpuszczalników do przygotowania podłoża.

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT

Wysokotemperaturowe stanowisko do badań właściwości ciekłego magnezu i jego stopów w kontakcie z materiałami ogniotrwałymi

Janusz Budzioch MeasLine / MeasLine Sp. z o.o., Kraków | Zgłaszający: Instytut Odlewnictwa, Kraków

Opracowanie, budowa oraz uruchomienie innowacyjnego i unikatowego na poziomie światowym specjalistycznego, wysokotemperaturowego stanowiska do badań właściwości ciekłego magnezu i jego stopów w kontakcie z podłożami ogniotrwałymi. Innowacyjne rozwiązania metodologiczne oraz konstrukcyjno-technologiczne zastosowane w urządzeniu pozwalają na realizację unikatowych badań a uzyskane dane wpływają na poprawę technologii wytwarzania materiałów kompozytowych metodami ciekło-fazowymi, oraz optymalizację doboru ogniotrwałych materiałów ceramicznych przeznaczonych do wytwarzania oprzyrządowania odlewniczego.

GŁOSUJ NA TEN PRODUKT